مقالات

هر چیزی که در مورد لیفت مژه باید بدانید

هر چیزی که در مورد لیفت مژه باید بدانید

یکی از ساده‌ترین روش‌ها برای تغییر ظاهر، لیفت و رنگ کردن مژه‌هاست. با انجام این روش سریع، بدون درد و مقرون به صرفه، چشم‌ها روشن‌تر و بازتر می‌شوند و جوان‌تر دیده می‌شوید. علاوه بر این، مژه‌هایتان همان حالت فری را خواهند داشت که همیشه دلتان می‌خواست! با انجام لیفت مژه انگار مژه‌هایتان را دائمی فر کرده‌اید و ریملی زده‌اید که هرگز پاک نمی‌شود.

<yoastmark class=

لیفت و رنگ کردن مژه چیست؟

لیفت و رنگ کردن مژه دو فرآیند مجزا هستند که هدف هر دو زیباتر کردن مژه‌های شماست. همچنین لیفت مژه اثر فر کنندگی مژه‌ها را نیز به دنبال دارد؛ زیرا باعث می‌شود مژه‌های شما به سمت بالا خم شوند. و بلندتر به نظر برسند و چشمان شما نیز بازتر و درخشان‌تر دیده شود.

در همین حال، رنگ مژه شبیه به رنگ ابروهاست یا به این صورت است که انگار چند لایه ریمل زده‌اید و مژه‌هایتان تیره‌تر، ضخیم‌تر و پرتر نشان داده می‌شود. رنگ کردن مژه‌ها به ویژه برای افرادی که مژه‌های طبیعی بلوند یا قرمزی دارند توصیه می‌شود.

مقایسه لیفت مژه و اکستنشن مژه

اکستنشن مژه یکی از محبوب‌ترین روش‌ها برای داشتن مژه‌های پرتر است. در این روش، آرایشگر مژه‌های مصنوعی را به کمک چسب مخصوص غیر تحریک کننده به مژه‌های طبیعی شما می‌چسباند. به طور معمول بین 80 الی 140 مژه به هر چشم چسبیده می‌شود. بسته به نحوه استفاده از مژه‌ها، می‌توان شکل چشم‌ها را تغییر داد و مژه‌های موجود را بلندتر و پرتر کرد. ماندگاری این روش معمولا بین 4 تا 6 هفته طول می‌کشد.

در حالی که اکستنشن مژه می‌تواند ظاهر چشمگیرتری به شما بدهد، لیفت مژه به مراقبت کمتری نیاز دارد و مدت زمان بیشتری دوام می‌آورد و ترمیم آن سریع‌تر و ارزان‌تر است. اکستنشن همچنین می‌تواند مژه‌های طبیعی شما را شکننده‌تر کند، در حالی که لیفت هیچ عارضه‌ای ندارد.

قبل و بعد از لیفت مژه

شکل طبیعی، جهت و ضخامت مژه‌های شما تعیین می‌کنند که نتایج خوب بوده است یا بد. اگر مژه‌های شما تقریبا صاف یا حتی رو به پایین باشد، بعد از انجام لیفت تفاوت‌های بسیاری را شاهد خواهید بود. در اکثر خانم‌ها بعد از انجام لیفت، چشم‌ها بازتر، روشن‌تر و جوان‌تر دیده می‌شوند. علاوه بر این، خود مژه‌ها نیز بسیار بلندتر، پرتر و مشخص‌تر به نظر می‌رسند.

لیفت مژه چگونه کار می‌کند و چه مدت ماندگاری دارد؟

لیفت یک درمان شیمیایی است. ابتدا آرایشگر در مورد نتیجه نهایی با شما صحبت می‌کند و سپس مژه‌های بالا و پایین شما را تمیز کرده و از هم جدا می‌کند. مژه‌های بالایی با یک چسب سیلیکونی به پلک شما چسبانده شده و همان‌جا شانه می‌شوند.

سپس یک محلول چشم ایمن روی آن‌ها اعمال می‌شود این محلول شیمیایی، پیوندهای موجود در مژه را از بین می‌برد و به آن‌ها اجازه تغییر شکل می‌دهد. پس از چند دقیقه، از یک محلول دیگر برای فیکس کردن تغییرات استفاده می‌شود. نتایج بسته به چرخه رشد مژه بین 6 الی 8 هفته باقی می‌مانند.

مراقبت‌های بعد از لیفت

تا 24 اول پس از لیفت نباید به مژه‌ها آب یا بخار بخورد و همچنین نباید چشم‌ها آرایش شوند یا از پاک‌کننده‌های آرایش استفاده شود. علاوه بر این، قرار گرفتن در معرض رطوبت بعد از انجام لیفت می‌تواند نتیجه کار را خراب کند.

پس از گذشت 24 ساعت، می‌توانید با مژه‌های خود مانند همیشه رفتار کنید و نیازی به تغییر روتین آرایش یا توقف پاکسازی صورتتان نیست. برخی از متخصصان توصیه می‌کنند از یک درمان حالت دهنده مانند روغن نارگیل برای حفظ سلامت و تغذیه مژه‌هایتان بعد از لیفت استفاده کنید.

هزینه لیفت مژه چقدر است؟

هزینه لیفت با توجه به عواملی همچون محل قرارگیری سالن یا کلینیک و میزان تجربه آرایشگر یا متخصص متفاوت است. به طور کلی لیفت مژه بین 200 الی 700 هزار تومان هزینه دارد و اگر مژه‌هایتان را رنگ کنید، مسلما این هزینه کمی بیشتر خواهد بود.

سخن پایانی

برای صرفه جویی در زمان و هزینه خود، می‌توانید مژه‌هایتان را در خانه و با استفاده از پک‌های حرفه‌ای مرتب کنید. هر یک از این پک‌ها دارای چندین کاربرد بوده و استفاده از آن‌ها راحت است. روندی که باید در منزل طی کنید، دقیقا مشابه روند سالن‌های زیبایی است.

ابتدا باید یک پد سیلیکونی را روی پلک خود بزنید و سپس از چسب مژه برای چسباندن مژه‌ها به پد استفاده کنید. بعد از چسباندن مژه‌ها، محلول را بمالید و مطابق دستورالعمل بقیه مراحل را طی کنید. نتیجه کار شما را شگفت زده خواهد کرد!

دیدگاهتان را بنویسید