راهنمای خرید خرید مژه والیوم

مژه‌های والیوم امروزه بسیار ترند شده‌اند و خیلی از مشتریان مژه، دیگر به اکستنشن های کلاسیک رضایت نمی‌دهند و دلشان می‌خواهد مژه‌های پر و حجیمی داشته باشند. اگر در حال مطالعه این مقاله هستید، احتمالا شما نیز همین نظر را دارید، اما ممکن است چندین سوال ذهنتان را درگیر کرده باشد! ما اینجا هستیم تا راهنمای جامعی را در مورد خرید مژه والیوم در اختیارتان قرار دهیم پس تا انتها با ما همراه باشید.

مژه والیوم چیست

مژه والیوم روسی یا همان مژه والیوم توسط دو هنرمند به نام‌های اولگا دبرونراووا و ایرینا لوچاک اختراع شد. مژه والیوم در واقع همان هنر چسباندن 3 مژه یا بیشتر، به یک مژه طبیعی است که بر حسب تعداد مژه‌ها دارای نام‌هایی همچون 3D و غیره است. مژه‌های والیوم معمولا چند میلی‌متر بلندتر از مژه‌های طبیعی هستند. خط مژه این نوع مژه‌ها نیز ضخیم‌تر و تیره‌تر است و چنین به نظر می‌رسد که انگار فرد از خط چشم استفاده کرده است.

توصیه می‌شود آرایشگران از مژه‌هایی که طول بیشتر از 12 میلی‌متر دارند استفاده نکنند؛ حتی اگر مژه‌های طبیعی مشتری به حدی قوی باشد که بتواند طول‌های بلندتر را پشتیبانی کند. دلیل این کار جلوگیری از سنگین شدن و شکسته شدن مژه‌های طبیعی است.

مژه‌های والیوم آمریکایی فشرده‌تر بوده و به دلیل ناهمواری‌هایی که روی سطح خود دارند طبیعی‌تر به نظر می‌رسند. مژه‌های آمریکایی محبوب‌تر هستند؛ زیرا در عین حفظ زیبایی طبیعی، حجم قابل ملاحظه‌ای نیز دارند.

مژه‌های مگا والیوم شکل پیشرفته‌تری از مژه‌های والیوم هستند که در آن‌ها مژه‌های ظریف 6 تایی یا بیشتر که قطری 0.03 تا 0.06 دارند روی هر مژه طبیعی قرار می‌گیرند.

مزایای خرید مژه والیوم

خرید مژه والیوم این امکان را در اختیار خانم‌هایی که مژه‌های طبیعی کمتری دارند قرار می‌دهد تا با استفاده از این محصول، تغییری بیشتر از اکستنشن مژه را شاهد باشند و علاوه بر حفظ ظاهر طبیعی، به مژه‌های پرتری نیز دست پیدا کنند. برای دریافت نتیجه بهتر، می‌توان اکستنشن های والیوم را با کلاسیک ترکیب کرد.

مژه‌های والیوم نسبت به مژه‌های کلاسیک از ماندگاری بیشتری برخوردار هستند؛ دلیلش هم این است که چندین مژه روی هر مژه طبیعی قرار می‌گیرند.

یکی دیگر از مزایای خرید مژه والیوم این است که از اثر ریزش ریمل در موقعیت‌های مختلفی همچون آب و هوای مرطوب، اشک چشم، عرق کردن، استخر، سونا و غیره جلوگیری می‌کند.
انجام اکستنشن مژه والیوم به چه افرادی توصیه نمی‌شود.
مانند اکستنشن کلاسیک، اکستنشن والیوم برای هر خانمی مناسب است به غیر از موارد زیر :

 • خانم‌های مبتلا به بیماری چشم
 • خانم‌هایی که به چسب مژه حساسیت دارند
 • خانم‌هایی که مژه طبیعی ندارند یا مژه‌های طبیعی آن‌ها بسیار ضعیف است.

چگونه می‌توان ماندگاری اکستنشن مژه را افزایش داد

اکستنشن مژه والیوم هیچ محدودیت نگهداری ندارد. برای اینکه مژه‌ها دوام خوبی داشته باشند، توصیه می‌شود نکات زیر را رعایت کنید:

 • از یک شانه مناسب برای برس زدن به مژه‌ها استفاده کنید
 • از مالیدن چشم‌ها خودداری کنید
 • از مدادها و خط چشم‌هایی استفاده کنید که حاوی مواد روغنی نباشند؛ زیرا روغن‌ها بدترین دشمنان چسب مژه هستند
 • از فر مژه استفاده نکنید، زیرا با این کار ممکن است چسب اکستنشن از جای خود کنده شود
 • شستشوی مرتب مژه‌ها برای از بین برده چربی جمع شده روی چشم‌ها

فرق مژه کلاسیک و والیوم

از مهم‌ترین تفاوت‌های مژه کلاسیک و والیوم می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

مژه کلاسیک

اگر می‌خواهید اعتماد به نفستان بیشتر افزایش پیدا کند و چشم‌هایتان جذابیت بیشتری داشته باشند، خرید مژه کلاسیک گزینه‌ای عالی است.
مژه‌های کلاسیک به عنوان اکستنشن مژه 1:1 شناخته می‌شوند. این بدان معناست که خانم‌ها به ازای هر یک از مژه‌های طبیعی خود تنها می‌توانند یک اکستنشن مژه دریافت کنند.

این کار حجم مژه‌ها را دو برابر می‌کند. اکستنشن مژه کلاسیک برای افرادی که مژه‌های طبیعی سالمی دارند بسیار عالی است؛ زیرا علاوه بر اینکه به حجم مژه‌ها می‌افزاید، به آن‌ها ظاهری طبیعی و کلاسیک می‌بخشد.

مژه‌های کلاسیک مناسب استفاده روزمره هستند. آن‌ها همچنین دارای مواد، سبک‌ها و ضخامت‌های مختلفی هستند و مژه کار می‌تواند به شما در تصمیم گیری بهتر کمک کند.
انجام اکستنشن مژه کلاسیک معمولا یک الی دو ساعت طول می‌کشد.

اگر از ریمل زدن خسته شده‌اید، هیچ چیز بهتر از اکستنشن مژه کلاسیک نیست؛ زیرا علاوه بر اینکه مژه‌های بلند، ضخیم و طبیعی به شما می‌دهد، مانند ریمل مژه‌هایتان را نیز تیره‌تر می‌کند.

مژه والیوم

اگر فردی هستید که می‌خواهید در جشن‌ها و مهمانی‌ها همه توجهات را به سمت خودتان بکشانید، خرید مژه والیوم به شما توصیه می‌شود.
در این تکنیک اکستنشن مژه چندین مژه نازک روی هر مژه طبیعی زده می‌شود تا حجیم‌تر به نظر برسند.
نسبت مژه‌های والیوم کمی متفاوت‌تر از مژه‌های کلاسیک است. در این مدل نسبت‌ها 1:2،1:3 یا 1:4 هستند با انتخاب پالت مژه والیوم، به راحتی می‌توانید حجم مژه‌هایتان را 200 الی 600 درصد افزایش دهید.

اکستنشن های والیوم بیشتر برای مراسمات بزرگ، جشن‌های عروسی و غیره انتخاب می‌شوند.
خانم‌هایی که مژه‌های نازک و کوتاهی دارند با خرید مژه والیوم می‌توانند شکاف‌ها را پر کنند و بافت و عمق بیشتری به چشم‌ها ببخشند.

مطمئنا بعد از استفاده از مژه‌های والیوم ریمل خود را دور خواهید انداخت، زیرا دیگر نیازی به آن ندارید.
خانم‌هایی که به دنبال فرهای طبیعی هستند می‌توانند مژه کلاسیک و خانم‌هایی که به دنبال فرهای برجسته‌تر و پف‌دارتر هستند می‌توانند مژه‌های والیوم را انتخاب کنند.

فرق مژه والیوم با مگا والیوم

فرق مژه والیوم و مگا والیوم در تعداد مژه‌های مصنوعی مورد استفاده برای ایجاد یک فن و قطر این مژه‌های مصنوعی است. در هر فن مگا والیوم از 6 الی 16 مژه مصنوعی با قطر بین 0.03 تا 0.06 استفاده شده است؛ در حالی که در یک فن والیوم 2 الی 5 مژه مصنوعی با قطر بین 0.05 تا 0.07 بکار رفته است. با استفاده از مژه‌های مگا والیوم، مژه‌هایی متراکم‌تر و تیره‌تر خواهید داشت؛ زیرا در این روش از فن‌های سبک‌تر با تعداد مژه‌های بیشتر استفاده شده است.

کدام مژه بهتر است؛ کلاسیک یا والیوم

آماده سازی مژه کلاسیک بسیار ساده و راحت است؛ به این معنا که اگر بودجه زیادی ندارید، بسیار مقرون به صرفه هستند. برای آماده سازی مژه‌های والیوم، مژه کار باید مهارت قابل توجهی داشته باشد و زمان بیشتری را صرف کند؛ زیرا فن‌ها را از قبل با دستش آماده می‌کند.
نمی‌توان گفت کدامیک بهتر است. همه چیز به استایل و بودجه شما بستگی دارد. تفاوت بین مژه‌های کلاسیک و والیوم در ظاهر کلی، کاربرد، زمان صرف شده و هزینه است.

نحوه محاسبه وزن و اندازه مژه‌های والیوم

وزن مناسب یک فن والیوم با مدیریت دو متغیر مهم کنترل می‌شود :

 1. چه تعداد مژه مصنوعی می‌تواند در یک فن مورد استفاده قرار بگیرد. این مورد به بعد (Dimension) اشاره می‌کند که با «D» نشان داده می‌شود.
 2. قطر اکستنشن های مورد استفاده برای ایجاد هر فن

یک مژه طبیعی سالم و پرپشت نسبت به مژه‌های طبیعی نازک می‌تواند فن والیوم سنگین‌تری را تحمل کند. حفظ سلامت مژه‌ها باید همیشه اولویت شماره 1 شما باشد.
به این مثال خوب توجه کنید. مشتری با مژه‌های طبیعی سالم باید از اکستنشن های کلاسیک با قطر 0.15 میلی‌متر استفاده کند (تنها یک اکستنشن روی هر مژه طبیعی). با در نظر گرفتن این موضوع، همان مشتری باید بتواند فن‌های والیوم زیر را نیز مدیریت کند.

 • تا فن‌های والیوم 3 بعدی (3D) باید از اکستنشن با قطر 0.07 استفاده کند.
 • تا فن‌های والیوم 7 بعدی (7D) باید از اکستنشن با قطر 0.05 استفاده کند.
 • تا فن‌های والیوم 12 بعدی (12D) باید از اکستنشن با قطر 0.03 استفاده کند.

رابطه بین تعداد مژه‌ها و قطر

جای تعجب نیست که یک رابطه منفی یا برعکس بین تعداد مژه‌های یک فن و قطر آن وجود دارد. برای ثابت نگه داشتن وزن هر فن در صورت افزایش تعداد مژه‌ها، باید قطر آن کاهش پیدا کند. در صورت افزایش قطر، باید تعداد مژه‌ها کاهش پیدا کند.

آیا مژه‌های والیوم ایمن هستند

بله مژه‌های والیوم درست به اندازه مژه‌های مگا والیوم و مژه‌های کلاسیک ایمن هستند. با این حال، استفاده از آن‌ها به تجربه و تخصص بالایی نیاز دارد تا مطمئن شوید وزن اکستنشن برای مژه طبیعی خیلی سنگین نیست.

علاوه بر این، همه مشتریان نمی‌توانند وزن مژه‌های والیوم را تحمل کنند. برای این کار شما باید مژه‌های طبیعی قوی داشته باشید. همان‌طور که در قسمت بالا خواندید، هنگام ایجاد یک فن مناسب، تعادل ظریفی بین ابعاد، قطر و حتی طول وجود دارد.

قیمت کاشت مژه والیوم

قیمت کاشت مژه والیوم از هر شهر تا شهر دیگر و از هر سالن تا سالن دیگر متفاوت است. هزینه اکستنشن مژه والیوم مواد مورد استفاده، تجربه مژه کار و مدت زمان صرف شده بستگی دارد. به عقیده برخی از افراد این تکنیک گران است، اما اگر می‌خواهید مژه‌های خوش فرم و زیبایی داشته باشید، باید کمی مبلغ بیشتری بپردازید.

مژه‌های والیوم به دلیل تعداد مواد مورد استفاده، اغلب قیمت بیشتری نسبت به مژه‌های کلاسیک دارند. به طور کلی متوسط قیمت اکستنشن مژه والیوم بین 200 تا 500 هزار تومان است.

خرید مژه والیوم

امروزه می‌توانید اکستنشن مژه‌های والیوم را در سراسر جهان انجام دهید و در تمامی شهرها سالن‌هایی وجود دارد که خدمات اکستنشن مژه ارائه می‌دهند. به دلیل محبوبیت این تکنیک، افراد زیادی در حال یادگیری اصولی آن هستند. مژه زدن یک هنر است که نیاز به تمرین و زمان دارد. آشنایی اصولی با شیوه کار و استفاده از مواد درجه یک، کلید آسیب نرساندن به مژه‌های مشتری است.

یکی از بهترین وب سایت‌ها برای خرید مژه والیوم و سایر انواع مژه، فروشگاه مژه آردل است که به طور تخصصی در زمینه پالت مژه والیوم و سایر ابزارهای مورد نیاز کاشت مژه در حال فعالیت است. با خرید از این فروشگاه، علاوه بر اطمینان از اصالت کالا، می‌توانید محصول خریداری شده را در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با بهترین قیمت درب منزل یا محل کار تحویل بگیرید.

نمایش دادن همه 16 نتیجه