مقالات

اکستنشن مژه

اکستنشن مژه

اکستنشن مژه

اکستنشن مژه در واقع الیاف مصنوعی یا مشتق گرفته از حیوانات است که به صورت دستی روی مژه‌های طبیعی متصل می‌شود تا آن‌ها را پرتر،بلندتر و زیباتر نشان دهد. انجام اکستنشن کمک می‌کند از شر آرایش روزانه چشم خلاص شوید و تاثیری ایجاد می‌کند که همه اطرافیان شما شگفت زده شوند. اما اینکه چگونه باید اکستنشن مناسب را انتخاب کنیم موضوعی است که در این مطلب از آردل تیک قصد داریم در موردش صحبت کنیم.

چگونه اکستنشن مژه مناسب را انتخاب کنیم

اکستنشن‌های مژه از نظر نوع مواد،حجم،طول و میزان فر با هم تفاوت دارند. توجه به هر یک از این موارد برای دستیابی به بهترین نتیجه ممکن ضروری است. از مهم‌ترین موادی که برای ساخت اکستنشن مژه مورد استفاده قرار می‌گیرند می‌توان به ابریشم، مینک(خز و مو)،فاکس مینک،مژه‌های مصنوعی(جنس پلاستیک) و سیبل(خز سمور) اشاره کرد.

مژه آرتیست در مورد هر یک از این مواد با شما صحبت خواهد کرد و در نهایت مژه‌هایی را استفاده می‌کند که بهترین گزینه برای شما هستند.

موضوعات دیگری که باید قبل از اکستنشن با مژه آرتیست در موردشان صحبت کنید عبارت‌اند از:

طول اکستنشن مژه

انتخاب طول نامناسب اکستنشن می‌تواند به مژه‌های شما آسیب برساند. علاوه بر این، ممکن است چهره شما را ناراحت نشان دهند. همچنین ممکن است مژه‌ها خیلی سنگین باشند و از رشد فولیکول‌های مژه و مژه‌های سالم جلوگیری کنند. بنابراین،هنگام انتخاب اکستنشن مژه،قانون کلی این است که اکستنشن باید 3 تا 5 میلی‌متر بلندتر از مژه‌های طبیعی شما باشد.

علاوه بر این، قطر اکستنشن نیز باید تا حد امکان با قطر مژه‌های طبیعی شما یکسان باشد. هرچه قطر مژه‌های طبیعی شما بیشتر و ضخیم‌تر باشد، تغییرات بیشتری را شاهد خواهید بود.

حجم اکستنشن مژه

مژه‌های حجم دهنده از سال 2010 بسیار محبوب شده‌اند. خانم‌ها در اکستنشن مژه بیشتر از طول و میزان فر، به حجم اهمیت می‌دهند. افزایش حجم با انجام اکستنشن‌های متعدد روی یک مژه به دست می‌آید.

با این حال، هر اکستنشنی که روی یک مژه اعمال می‌شود، سبک‌تر و نازک‌تر از اکستنشن قبلی است. مژه‌های استفاده شده در این مورد نیز بسیار سبک هستند؛بنابراین بدون آسیب رساندن به مژه‌های طبیعی، نتایج فوق العاده ای را به دنبال خواهند داشت.

مژه‌های حجم دهنده با تعداد اکستنشن‌های مژه مجزایی که در کنار هم روی یک مژه قرار می‌گیرند تعریف می‌شوند. حرف D که روی بسته بندی مژه‌ها نوشته می‌شود نشان دهنده حجم است. به عنوان مثال 3D یا همان سه بعدی به این معناست که روی هر مژه سه اکستنشن قرار می‌گیرد.

به طور کلی اکستنشن‌های 2D،3D و 4D استایل حجمی سبک‌تر و طبیعی‌تری را نشان می‌دهند. اکستنشن‌های 4D تا 8D نیز برای ایجاد ظاهری حجیم‌تر و دراماتیک‌تر مورد استفاده قرار می‌گیرند. علاوه بر این، اگر مژه‌های طبیعی قوی دارید،4D تا 8D برای شما ایده آل هستند.

نوع فر اکستنشن مژه

انواع مختلفی از فر اکستنشن وجود دارد که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به فر B، فرC، فر D و فر +L اشاره کرد.

فر B طبیعی‌ترین حالت فر است. اگر مژه‌های صافی داشته و به کمی بلند کردن نیاز دارید، این گزینه ایده آل شماست.

فر C تقریبا برای همه انواع فر مناسب بوده و بنابراین محبوب‌ترین نوع فر است.اگر مژه‌های طبیعی نازکی دارید اما دلتان می‌خواهد بازتر و پرتر به نظر برسند، نوع C را انتخاب کنید.

فر D زمانی عالی است که می‌خواهید ظاهری دراماتیک داشته باشید. علاوه بر این، این گزینه مناسب افرادی است که می‌خواهند مژه‌های مجعد طبیعی داشته باشند؛زیرا شبیه به یک نیم دایره است.

فرهای L و +L یک پایه صاف دارند و سپس کامل به سمت بالا بلند می‌شوند. اگر مژه‌های روبه پایین و صافی دارید، این گزینه مناسب شماست.

سخن پایانی

سرمایه گذاری روی اکستنشن مژه به شما کمک می‌کند تا بدون زحمت،مژه‌هایی کلاسیک،طبیعی،دراماتیک یا پرتر داشته باشید. علاوه بر این، در زمانی که برای آرایش چشم صرف می‌کنید، صرفه جویی خواهد شد.

اگر این کار به درستی انجام شود، این امکان وجود دارد که بدون آسیب رسیدن به مژه‌های طبیعی،اکستنشن برای مدت طولانی‌تری همچنان عالی باقی بماند.

دیدگاهتان را بنویسید