مقالات

نکات استفاده مجدد از ماسک تنفسی

نکات استفاده مجدد از ماسک تنفسی

نکات استفاده مجدد از ماسک تنفسی

نکات استفاده مجدد از ماسک تنفسی : ابتدا ماسک‌ صورت را خشک و سپس استفاده کنید. وقتی که ماسک را با رعایت همه موارد بهداشتی از صورت باز کردید. اجازه بدهید رطوبتی که در آن ایجاد شده است، کاملا خشک شود. مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری برای ذخیره ماسک‌ N۹۵ یک ظرف تمیز و قابل‌ تنفس مانند کیسه کاغذی را توصیه می‌کند. به یاد داشته باشید که‌این کیسه‌های کاغذی را به‌طور مرتب دور بیندازید.

هیلاری لین یک پزشک داخلی در PlushCare می‌گوید که محفظه کاغذی به این دلیل پیشنهاد می‌شود که سبک است. و ماسک را تحت فشار قرار نمی‌دهد و از طرفی هوا در آن جریان دارد. اگر ماسک شما از مواد آتش‌زا ساخته نشده است. می‌توانید ۳۰ دقیقه در فر با دمای ۱۵۸ درجه فارنهایت (۷۰ درجه سانتی‌گراد) قرار بدهید. چون در این دما ویروس کرونا از بین می‌رود و ماسک سالم می‌ماند. لین می‌گوید: «آویزان کردن ماسک بالای آب در حال جوشیدن برای ۱۰ دقیقه نیز به کشته شدن ویروس کمک می‌کند، اما پس از آن باید در مجاورت هوا قرار گرفته و خشک شود».

نکات مهم 

نکته مهم در انجام تمام این موارد این است که این ماسک‌ها فقط توسط خود فرد مجددا قابل‌ استفاده هستند. و هرگز نباید توسط فرد دیگری مورد استفاده قرار بگیرد. در ضمن استفاده طولانی‌مدت از ماسک بهتر از استفاده مجدد آن است.

بنابراین بهتر است یک ماسک را طولانی‌تر استفاده کنید تا آنکه آن را از صورت بردارید و دوباره مورد استفاده قرار دهید. چرا که میزان تماس دست با صورت در این شرایط کمتر است. طبق دستورالعمل مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌ها هیچ راهی برای تعداد مطمئن استفاده مجدد از ماسک‌ها وجود ندارد. بنابراین پزشکان و متخصصان باید خودشان در این‌باره قضاوت کنند.

از آنجا که طبق تحقیقات به‌عمل آمده، ویروس کرونا تا ۷۲ ساعت روی برخی سطوح زنده می‌ماند، کارشناسان می‌گویند روش ایده‌آل این است که ۳ ماسک داشته باشید و به‌طور چرخشی از آن استفاده کنید.

می توانید ماسک های پارچه‌ای و قابل شستشو را از اینجا ببینید.

0 نظر در “نکات استفاده مجدد از ماسک تنفسی

  1. شرکت آردل گفت:

    امتیاز بینندگان:5 ستاره

دیدگاهتان را بنویسید