مقالات

میکروپیگمنت چیست؟

میکروپیگمنت چیست؟

آرایش دائم یا میکرو پیگمنت یعنی کاشت رنگدانه در قسمت فوقانی لایه درم پوست که جهت ترمیم عدم قرینگی ابروها ، لب ها و چشم ها و آرایش دائم کاربرد دارد. همچنین در از دست دادن و ریزش موها و ابروها در اثر شیمی درمانی و یا ریزش موی آلوپسیا و بیمارهای رنگدانه ای پوست مثل ویتیلیگوهم می توان از این روش استفاده کرد .

قابل توجه آن که رنگ های مورد استفاده گسترده فراوان را شامل می شود و تکنیک استفاده از ترکیب رنگ و سوزن های متنوع آن این روش را به عنوان تکنیکی بهتر و منحصر به فرد کرده است.

قابل توجه آن است که میکروپیگمنت مهارت تاتو نیست . تاتو یا همان روش سنتی و غیر ایمن انتقال رنگدانه ها به زیر پوست با استفاده از سوزن های غیر بهداشتی و رنگ های غیر استاندارد و محیط غیر استریل و همچنین عدم کنترل عمق نفوذ رنگ توسط کاربرعوارض جبران ناپذیری به همراه دارد.

در حالی که روش میکروپیگمنتیشن استفاده از دستگاه دارای مجوز بهداشت و رنگ دانه های استاندارد و معدنی با تست عدم حساسیت . استفاده از سوزن های یکبار مصرف و استریل و تنظیم عمق نفوذ سوزن و انجام کار با حفظ حالت طبیعی چهره هستند ، همه از اصول کار میکروپیگمنت است.

دوام رنگ

دوام رنگ در میکروپیگمنت به عوامل متعددی بستگی دارد.

۱٫ انتخاب نوع رنگ ، پر رنگ و کم رنگ بودن
۲٫ جنس پوست
۳٫ نوع آب و هوا
۴٫ نوع نگهداری آن

در مقایسه با تاتو های سنتی میکروپیگمنت دوام کمتری دارد و این در واقع اجازه مانور را به مشتری می دهد و معضل تاتوهای سنتی را که پس از گذشت چند سال حالت یکنواخت و خسته کننده دارد و قابل تغییر نیست را ندارد و از مزایای میکروپیکمنت تلقی می شود چون در دفعات بعدی کار می توان مدل را عوض کرد .

از محاسن دیگر میکروپیگمنت این است که خون ریزی ندارد و تورم و التهاب آن نیز بسیار مختصر است و تداخلی با زندگی روزمره ی افراد ایجاد نمی کند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید